LCD OLED SSD1306 – Prototyp obudowy

LCD OLED SSD1306 – Prototyp obudowy

W chwili dosłownie w chwili wolnego czasu w trakcie pisania opisu stacji meteo wykonałem projekt a w zasadzie prototyp obudowy dla wyświetlacza OLED 0,96” na sterowniku SSD1306.

Narysowanie „szkicu rysunku technicznego” wraz z pomiarem wymiarów różnych elementów wyświetlacza graficznego trwało dłużej niż sam jego projekt 3d. Szybki odręczny a nawet brzydki szkic z wymiarami bo rysunkiem technicznym tego nie da się nazwać powstał w kilka chwil.
oled__szkic

Następnie zabrałem się za stworzenie bryły 3d prototypowej obudowy. Dlaczego piszę, że to prototyp? A no dlatego, że nie da się od pierwszego druku zrobić całości. Na efekt końcowy trzeba jeszcze chwilkę poczekać nie mniej pierwszy projekt 3d wygląda tak:
oled_v1_boled_v1_aZ racji tego, iż nie chciałem aby były widoczne śrubki na froncie obudowy to zamiast otworów na śrubki zostały zaprojektowane trzpienie w które wczepiany zostanie wyświetlacz.

Chwila przygotowania, namysłu i rozpocząłem druk obudowy prototypowej, która w aktualnej wersji jest już zadowalająca.
oled_front
oled_back

W tej wersji trzeba poprawić tylko te trzpienie mocujące. Pozostawiłem również miejsce po obu stronach wyświetlacza na ewentualne przyciski konfiguracyjne.

Mam nadzieję, że takie podejście do krótkich opisów z prac przypadło wam do gustu.

Informacje o: DRUMIK

POLECANE POSTY

Komentarze:

 1. Witam.

  Co do trzpieni na wyświetlacz to mogłyby być takiego samego kształtu jak otwory w wyświetlaczu i wewnątrz tych trzpieni otwór na sworzeń który będzie przytrzymywał wyświetlacz przed wypadnięciem.

  Co do krótkich opisów to dobry pomysł – zawsze może ktoś podsunie jakiś pomysł.

  W przypadku druku 3D przydałaby się jeszcze informacja dot. czasu wykonania druku, oraz ilości filamentu (oczywiście w przybliżeniu).

   

  Pozdrawiam

  1. Dzięki za pomysł odnośnie trzpieni. Spróbuję takie wykonać i zobaczę czy spełnią moje oczekiwania. Zaprojektowanie dobrego mocowania tego wyświetlacza jest dość trudne ze względu na jego wymiary.
   W kolejnych wpisach postaram się takie informacje podawać nie mniej na chwilkę obecną jest to prototyp a nie efekt końcowy dlatego też ciężko jest oszacować ile zejdzie filamentu oraz jaki będzie czas druku ukończonej obudowy,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *