ZEGAR WI-FI Z TERMOMETREM

Na przełomie grudnia 2014 / stycznia 2015  stworzyłem zegarek pokazujący na górnym wyświetlaczu aktualny czas (kolor żółty) a na dolnym wyświetlaczu pokazują się naprzemiennie informację na temat dnia, miesiąca, roku, oraz temperatury pokojowej. Zegarek wyposażony jest w moduł WI-FI który pozwala na programowanie procesora Atmega32 oraz na komunikację z smartfonem lub tabletem wyposażonym w system android.

Zegar posiada konfigurowalne dwa budziki w których ustawiamy czy mają być załączone oraz o której godzinie dodatkowo wybieramy dni tygodnia w których dany budzik ma zostać załączony. Budzik możemy wyłączyć (trzymając dłużej) lub uśpić na 5 minut krótko wciskając dowolny przycisk. Zegarek posiada synchronizację czasu NTP dzięki modułowi WI-FI podłączonym do routera z dostępem do internetu.

Cały zegar składa się z dwóch płytek podstawowej oraz informacyjnej. Płytka podstawowa to serce układu, informacyjna to wyświetlacze.

Na pokładzie znajdują się 4 diody WS2812B których kolor świecenia uzależniony jest od temperatury otoczenia. Czujnik temperatury został umieszczony nad wyświetlaczami w celu eliminacji odczytu temperatury z przetwornicy lub innych elementów grzejnych na płytce podstawowej.

Cały projekt opatrzony miał być w obudowę nie mniej zabrakło czasu oraz możliwości stworzenia obudowy dlatego zaprezentuję wam zegarek w wersji gołej czyli z widocznymi płytkami :)
Zegarek miał być podstawą do budowy inteligentnego systemu który będzie współdziałał ze stacją meteo.

Film przedstawiający zdjęcia z budowy oraz działanie zegarka.

 

Informacje o: DRUMIK

POLECANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *