Trwają prace nad AVRTECH METEO

Trwają prace nad AVRTECH METEO

Witajcie!

Aktualnie trwają dalsze prace nad Stacją Meteo Grudziądz, jestem na etapie pisania programu w języku C dla docelowej Stacji Meteo która będzie pracowała autonomicznie czyli nie będzie potrzebowała żadnych dodatkowych płytek odbiorczych.

Wszelkie dane zbierane z czujników pogodowych będą wysyłane bezpośrednio do bazy danych co pozwoli na częstsze aktualizacje danych na stronie www http://meteo.avrtech.pl jak i w aplikacji na platformę Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=meteo.avrtech

Docelowo cała stacja zasilana będzie z paneli fotowoltaicznych, takie rozwiązanie wymaga tylko jednego dostępu do mediów czyli dostępu do sieci WI-FI. Umieszczony przycisk WPS na płycie stacji meteo uprości montaż stacji meteo dzięki czemu mam nadzieję że docelowo w Grudziądzu uda się dokonać pomiarów meteorologicznych w 2 – 4 miejscach / osiedlach potrzebny będzie jedynie dostęp do sieci WI-FI.

Dodatkowo powstanie odbiornik danych meteorologicznych który po zainstalowaniu w domu umożliwi nam wyświetlanie odczytów czujników meteorologicznych w odstępach 1 sekundowych :) taki dodatkowy moduł nie będzie musiał być włączony 24h/d gdyż i bez niego stacja będzie wysyłała dane do internetu.

Stacja meteo wyposażona została w zegar czasu rzeczywistego, jego aktualizacja następuje po każdym zapisie danych meteo dzięki czemu dane zostają wysłane zawsze o właściwej porze :)

W dotychczasowej wersji występowały problemy z zerowaniem wyników 10 minutowych takich jak zliczanie opadu deszczu lub maksymalnych podmuchów wiatru, ta wersja pozwoli wyeliminować te błędy.

Poniżej zamieszczam kilka fotek z nowym PCB stacji meteo:

Stacja meteo Grudziądz Stacja meteo Grudziądz Stacja meteo Grudziądz

Zachęcam do pobierania aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=meteo.avrtech oraz jej testowania. Wszelkie wykryte nieprawidłowości w działaniu aplikacji stacji meteo można zgłaszać na maila lub tutaj w komentarzach, postaram się wszelkie błędy wyeliminować co umożliwi dalszy rozwój oraz rozbudowę aplikacji AVRTECH METEO.

 

Zachęcam również do komentowania artykułów na blogu AVRTECH.pl, takie komentarze dają niezłego kopa do dalszych prac nad blogiem, stroną oraz stacją meteo jak i nowymi projektami.

Informacje o: DRUMIK

POLECANE POSTY

Komentarze:

 1. Wygląda to profesjonalnie, z tego co widzę to lutujesz prawdopodobnie sam ale ciekawi mnie gdzie wykonujesz prototypy płytek.

  1. Prototypy płytek wykonuję samemu natomiast bardziej gotowe układy składam na płytkach zamówionych z zagranicy gdyż zamawiałem w różnych płytkarniach w Polsce ale jakość i koszt takiej płytki z Polski jest porażający. Jakość PCB z zagranicy jest lepsza a jej wykonanie niebo dokładniejsze z reguły bez dopłat za różne dodatki.
   Ostatnio przeliczając koszt produkcji pcb za granicą oraz wysyłkę to i tak wychodzi taniej niż robisz PCB samemu no i zaoszczędzasz sporo czasu.
   Niestety nie będę tutaj linkował do firmy w której wykonuję płytki, poszukaj za granicą jest taniej, szybciej, lepiej i dokładniej.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *